Další
značky
> Domů > Služby > Servisní služby > Apple > Jak zálohovat iPhone?

Jak zálohovat iPhone?

Zálohování do iCloud

Nejvyužívanější způsob jak zálohovat iPhone je zálohování do iCloud. K jeho spuštění stačí jen tuto volbu aktivovat v "Nastavení" telefonu. V něm je potřeba prokliknout své jméno, pak vybrat "iCloud" a následně otevřít "Záloha na iCloudu".
Po aktivaci se bude iPhone automaticky zálohovat, když bude připojený k WiFi. Je to velice jednoduchý způsob zálohování pro fotografie, kontakty, data aplikací, zprávy a další informace, kdy se iPhone a iCloud postarají o vše za uživatele. Je ale třeba sledovat velikost zálohovaných dat. Do 5 GB je iCloud zdarma, při využití většího úložného prostoru je třeba platit měsíční předplatné.

Zálohování do počítače Mac

Chcete mít všechna data z telefonu pěkně doma pod kontrolou a iCloud je proto pro Vás nevhodný? Pak si iPhone můžete zálohovat prostřednictvím svého počítače k němuž telefon připojíte kabelem.   

Jestliže máte Mac, pak využijte standardní aplikaci Finder. V ní je třeba si rozkliknout náš telefon. Dál je ovládání závislé na verzi operačního systému Mac. U operačního systému macOS Catalina nebo novějšího se iPhone připojí k Mac a objeví se na levé straně ve Finderu.  Po prokliku sjedete níž a zvolíte „Zálohovat všechna data z iPhonu do Macu“. Pro zvýšení bezpečnosti zálohovaných dat zaškrtněte možnost „Šifrovat místní zálohy“ a ochraňte zálohu heslem. A teď už jen klikněte na „Zálohovat“, aby se zálohování spustilo.  

U staršího macOS musíte pro zálohování využít iTunes, tedy aplikaci, která je třeba i pro zálohování na počítače s Windows.

Zálohování do počítače s Windows

Chcete zálohovat iPhone na počítač s OS Windows? Potom si nejdříve stáhněte aplikaci iTunes. V ní v horním rohu vyberte „iPhone“, klikněte na „Souhrn“ a spusťte tlačítkem „Zálohovat“. I pro OS Windows můžete díky zadání hesla zálohy data šifrovat. Pro zvýšení bezpečnosti je to doporučovaná volba.

Zálohování je určitě nutné, jestliže předáváte iPhone do jakéhokoli servisu. V České servisu Vám se zálohováním iPhone rádi naši specialisté pomohou a poradí.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.